Miejsce pochodzenia:
Dongguan, Chiny
Nazwa handlowa:
Fangsheng
Orzecznictwo:
ISO9001:2015,IATF16949,RoHS,Reach,etc
Numer modelu:
FVN4054NO01
This custom VA LCD module is specifically designed for thermostat and medical applications, featuring a high-contrast black monochrome display with 7-segment, 4-digit configuration for clear, reliable data presentation.
| Display Type | VA |
| LCD Operating Voltage | 5.0V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Storage Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Drive Mode | 1/8 Duty, 1/4 Bias |
| Frame Frequency | 160Hz |
| Viewing Direction | 12:00 O'clock |
| Polarizer Type | Transmissive, Negative |
| Connector | PIN |
Wyślij do nas zapytanie